دلایل نیاز سالمندان و کودکان به مراقب و پرستار

دلایل نیاز سالمندان به مراقب و پرستار

بر اثر تحلیل رفتن قوای بدنی سالمندان و افزایش روز افزون سالخوردگان به فراموشی یا به اصطلاح "آلزایمر" نیاز به توجه و نگهداری ویژه، امری طبیعی است.

پزشکان معتقدند سالخورده گی یکی از حساس ترین دوره های زندگی انسان میباشد که اغلب با ناتوانی و بروز بیماری همراه است. از سوی دیگر تغذیه و روش غذایی مناسب در دوران کهنسالی امری بس مهم میباشد

طبیعی است مراقبان اولیه هر سالمند خانواده میباشد  که با توجه  به ترافیک مشغله های زندگی امروزه بدیهی است این امر بسی دشوار است. متاسفانه نگهداری از بیمارانی که دچار عارضه ی فراموشی شده اند با توجه به شرایط خاص بیمار از قبیل؛ فراموش کردن اعضای خانواده، گم کردن شرایط مکانی و مواردی از این قبیل حساسیت نگهداری از این گروه را افزایش میدهد

که توجه به رشد گروه سالمندان و اختصاص دادن آمار قابل توجهی از جمعیت، مراکز نگهداری از سالمندان در همین راستا پدید آمده است.

با توجه به شرایط سالمند لازم است ابتدای امر پرستار از لحاظ عاطفی بتواند رابطه ی خوبی با سالمند برقرار کند و با توجه به وضعیت جسمانی که بیمار یا سالم است تغذیه سالمند را کنترل کند.

دلایل نیاز کودکان به مراقب و پرستار

با توجه به زندگی های ماشینی امروزی و شاغل بود ن مادر خانواده، نگهداری صحیح از فرزندان دشوار میباشد .  و با توجه به تاکید روانشناسان به اولویت مراقبت از کودک درمنزل و رشد جسمی و ذهنی کودک در سالهای اولیه  در محیط خانه؛. که این امر با شاغل بودن مادر خانواده دچار مشکل میشود .این امر را میتوان با پرستار در منزل پوشش داد . از سویی دیگر پرستار باید مهارتهای لازم را در برقراری ارتباط با کودک را دارا باشد.

قابل ذکر است که نگهداری کودک در منزل برخلاف مهد کودک بدون نظارت انجام میشود که مسئله پیدا کردن فردی قابل اعتماد را دوچندان میکند اینجاست که اهمیت انتخاب کردن موسسه ای مجرب و متعهد ضروری و مهم میباشد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید