تاثیر پرستار سالمند در جلوگیری از افسردگی سالمندان

همه ی انسان ها از محیط اطراف خود و از افراد دیگر، تاثیرات متفاوت مثبت و منفی دریافت می کنند. در برخی شرایط بنا بر وضعیت روحی و احساسی خود بیشتر تحت تاثیر انرژی های اطراف قرار می گیریم. کودکان و سالمندان در این خصوص حساس تر هستند؛ در واقع بیش از سایرین دچار تغییرات خلق و خو می شوند که بخش زیادی از این تغییرات تحت تاثیر محیط و افرادی است که با آن ها معاشرت دارند. در زندگی بسیاری از ما، اغلب شرایطی پیش می اید که برای نگهداری و مراقبت از پدران و مادران پیر خود نیازمند کمک گرفتن از یک پرستار سالمند هستیم. این نیاز به آن معنی نیست که ما نمی توانیم در خدمت والدین خود باشیم و یا اینکه مسئولیت پذیر نیستیم، بلکه به معنای ایجاد همدلی و همراهی بیشتر می باشد. با کمک گرفتن از کسی که دارای اطلاعات و مهارت های کافی برای معاشرت و مراقبت از سالمندان است، در واقع ما به خود شخص سالمند کمک کرده ایم تا بتواند در اغلب اوقات حس نشاط و سرزندگی و امید به زندگی را در وجود خویش بیدار و جاری نگه دارد. نقش پرستار سالمند در روند اجتماعی ماندن و شادابی فردی بسیار کلیدی و مهم است و به هیچ وجه نمی توان آن را نادیده گرفت؛ زیرا افراد کهنسال به طور دایم نیاز به معاشرت با اطرافیان دارند و شاید ما به عنوان فرزندان و خویشاوندان از وقت و حوصله ی کافی برای این موضوع برخوردار نباشیم. باز هم تاکید می کنیم که این مسئله به معنای عدم پذیرش مسولیت از سمت فرزندان و نزدیکان شخص سالمند نیست و نمی توان آن را بی مهری نامید، بلکه استخدام پرستار سالمند را می توان به عنوان روشی موثر و همیارانه تلقی کرد که به حفظ عزت نفس و اعتماد بنفس و برونگرایی سالمندان بسیار کمک خواهد کرد.

تاثیر پرستار سالمند در جلوگیری از افسردگی سالمندان

روند اجتماعی ماندن مادر و پدر سالمند خود را به یک پرستار سالمند حرفه ای بسپارید.

بدیهی است که همیشه تغییر سخت بوده است و بسیاری از ما بر این باوریم که نمی توان به راحتی انسان ها را تغییر داد و مخصوصا در سنین بالاتر این کار بسیار دشوار خواهد ماند. دقت داشته باشید که هدف از کمک گرفتن از یک شخص به عنوان پرستار این نیست که شما بخواهید فرد سالمند را تغییر دهید. خلقیات، علایق، سلایق، اعتقادات، استعداد ها و باور های وی مواردی هستند که سالیان سال وجود داشته اند و هدف ما به هیچ وجه تغییر نیست؛ بلکه هدف، تثبیت داشته ها است. هدف اجتماعی شدن نیست، بلکه اجتماعی ماندن و از بین بردن زمینه های افسردگی در سالمندان است. پرستار سالمند می تواند تاثیر مهمی بر تداوم و استمرار اجتماعی ماندن فرد و تمایل وی به داشتن ارتباط و گفتگوی موثر با دیگران داشته باشد. بسیار مهم است که در دوران پیری که عمدتا با بیماری و ضعف های جسمی همراه است، تمایل شخص به ارتباطات با سایر همنوعان خود کاهش پیدا نکند و زمینه های افسردگی، نا امیدی و  دیگر احساسات و تجربیات منفی تا حد امکان به وجود نیاید. یک پرستار سالمند حرفه ای باید ضمن پرستاری و نگهداری از فرد، نسبت به روحیات و افزایش انگیزه و امید به زندگی وی بسیار هوشمند باشد و راهکارهای مناسبی را به این منظور در نظر گرفته و موقعیت های اجتماعی مناسب را برای وی فراهم کند .

فواید استفاده از خدمات نگهداری و مراقبت سالمندان در منزل چیست؟

اگر شما به دلایل مختلف احساس می کنید که لازم است، از یک پرستار سالمند کمک بگیرید، فقط کافی است که از طریق شماره های درج شده در این سایت با موسسه ی خدمات پرستاری شهرآرا کرج تماس گرفته و از اطلاعات لازم در خصوص استفاده از این خدمات بهره مند شوید. برخورداری از خدمات نگهداری و مراقبت سالمندان در منزل فوایدی دارد که به هیچ وجه قابل مقایسه با این نیست که مادر یا پدر عزیز خودتان را به خانه ی سالمندان بفرستید. مطابق با شرایط جسمی و روحی فرد سالمند، بیماری های جسمی یا روحی و نیاز ها و تقاضای وی یکی از مجرب ترین و با تجربه ترین همکاران مجموعه ی ما برای نگهداری و مراقبت صمیمانه از عزیز شما، پیشنهاد خواهد شد. به طور قطع همکاری با یک پرستار سالمند حرفه ای بسیار بسیار بهتر و مفید تر از خدمات معمولی پرستاران عمومی در آسایشگاه ها و خانه ی سالمندان می باشد. از این طریق می توان در منزل شخصی خودتان و در فضایی که برای پدر و مادر آشنا و دلگرم کننده است، شرایط را به گونه ای مهیا ساخت که نیاز های روحی و جسمی آن ها تامین گردد. با در نظر گرفتن زمان هایی برای مهمانی و معاشرت با دوستان و اعضای فامیل و همچنین گذراندن وقت در محیط هایی مثل پارک و طبیعت می توان تا حد زیادی شخص سالمند را از خطر انزوای اجتماعی دور نگه داشت.

ویژگی های پرستار سالمند

 شما باید شخصی را به عنوان پرستار سالمند انتخاب کنید که علاوه بر داشتن تجربیات و مهارت های کافی در این زمینهگذراندن دوره های آموزشی لازم، تسلط به اقدامات و کمک های اولیه ی پزشکی و ....، به میزان زیادی عاشق کارش باشد و در این صورت است که می تواند حتی برای آن دسته از سالمندانی که دچار فقدان حرکتی هستند، همدم و همصحبت خوبی باشد و در طول چند ساعت مشخصی که به انجام وظیفه ی خویش می پردازد، مراقبت از بیمار یا فرد کهنسال را با جان و دل انجام دهد. با توجه به تحقیقات انجام شده و تجربیات موسسه ی خدمات پرستاری شهرآرا کرج در طی سالیان درخشان فعالیت خود در این زمینه، این نتیجه مشخص شده است که با وجود پرستار سالمند، احساس تنهایی و از کار افتادگی در سالمندان به حداقل خواهد رسید و کیفیت خلق و خو و میزان همکاری آن ها در روند درمان بیماری هایشان نیز افزایش خواهد یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید