مزایای استخدام پرستار کودک

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که کسی از دوستان و آشنایان شما برای نگهداری و مراقبت از کودک خود در منزل، از یک پرستار کودک کمک گرفته باشد واین روش را به شما نیز توصیه نماید؟ معمولا واکنش اولیه ی اکثریت افراد نسبت به چنین پیشنهاداتی، مقاومت است؛ زیرا می خواهند خودشان از فرزندان خود نگهداری کنند و این در حالی است که به دلیل مشغله های شغلی و کاری به ویژه اگر مادر شاغل باشد، معمولا امکان مراقبت بی نقص و تمام و کمال از کودک وجود ندارد. برخی از افراد استخدام پرستار کودک را انتخاب مناسبی نمی دانند، زیرا نمی توانند به میزان کافی به دیگران اعتماد کنند و غریبه ای را به منزل راه دهند و برخی نیز از قضاوت ها و اظهار نظر های بزرگتر های خانواده می ترسند و نمی خواهند خود را در موقعیت نقد قرار بدهند، خوب با این تفاسیر نتیجه چه خواهد شد؟ آیا مادر خانواده می توانند در کنار تمامی مسئولیت های خویش،  بدون کمک گرفتن از یک پرستار کودک به نحو احسن در جهت نگهداری، رشد و شکوفایی فرزند خود عمل نماید؟ مگر یک نفر تا چه حد توانایی از خود گذشتگی و مدیریت شرایط را دارد؟ پس بهتر است که با توجه به زندگی امروزی و مشغله های بیش از اندازه ی آن، برخی از وظایف را تقسیم و به افراد با تجربه در آن زمینه ی خاص محول نمود. یکی از مهم ترین اطلاعاتی که هر پدر و مادری باید از آن برخوردار باشد، آگاهی از مزایای استخدام پرستار کودک می باشد.

پرستار کودک چه کمکی به پدر و مادر می کند؟

قبل از هر چیز لازم است بگوییم؛ جمله ی متداولی که اغلب می شنویم مبنی بر اینکه یک غریبه جای پدر و مادر را نمی گیرد، کاملا درست است و اصلا قرار نیست که چنین اتفاقی بیفتد. متاسفانه در جامعه ی ما همیشه پیش داوری در مورد قضایا وجود دارد و البته از افراد در نقش های گوناگون انتظاراتی بیش از حد توانشان دارند؛ برای مثال همین مطلب که گفتیم که اگر یک مادر شاغل بخواهد بدون کمک گرفتن از دیگران تمامی مسئولیت ها را به دوش بکشد، قطعا به فرسودگی زودهنگام روحی و جسمی خود دامن زده، بدون اینکه آن گونه که باید و شاید از فرزندان خود نگهداری و مراقبت کرده باشد. زمانی که از یک پرستار کودک حرفه ای کمک می گیرید، این نکته را متوجه خواهید شد که مادر و یا پدر خوبی بودن به این معنا نیست که فرزند شما همه چیز را از شما بیاموزد و شما تنها منبع اطلاع رسانی، عشق ورزی و الگوی وی باشید؛ زیرا انسان موجودی اجتماعی است و در برخورد با اجتماع و با داشتن روابط انسانی کامل و پخته خواهد شد و مهارت هایی را نیز خواهد آموخت؛ با این حساب می توانید پرستار کودک را اولین مرحله ی تماس و ارتباط فرزندتان با سایر آدم ها و جامعه در نظر بگیرید.

مزایای استخدام پرستار کودک

مزیت های نگهداری و مراقبت از کودک در منزل توسط پرستار

با محول نمودن وظیفه ی مراقبت و نگهداری از کودک در منزل به یک فرد با تجربه و آموزش دیده:

  • بسیاری از بحث های پدر و مادر ها کاهش می یابد.
  • بسیاری از مسئولیت های مربوط به ثبت نام، بردن و آوردن کودک از مهد کودک از بین می رود.
  • در صورتی که والدین برای ساعاتی نتوانند در کنار فرزند خود باشند، نیازی نیست که از فامیل و آشنایان تقاضای کمکی داشته باشند.
  • اگر والدین هر دو شاغل باشند، نیازی نیست که صبح زود کودک را از خواب خوش بیدار کنند و در نهایت عجله و استرس وی را به مهد برسانند و شرایط ماندن در خانه برای فرزند آسان تر خواهد شد.
  • در صورتی که کودک معلول باشد، استخدام پرستار کودک صد در صد به نفع وی می باشد و می توان پروسه ی نگهداری و مراقبت از وی را با اطمینان بیشتر و هزینه های معقولانه تری ادامه داد.

مزیت های استخدام پرستار کودک

  • یک فرد با تجربه همواره و در تمام ساعات حضور خود، به نیاز های روحی و جسمی فرزند شما توجه خواهد کرد و او همیشه در اولویت توجه شخص پرستار خواهد بود.
  • شما به راحتی می توانید با توجه به سلایق و علایق، برنامه ها و سبک زندگی خودتان در ساعات و روزهای مشخصی از خدمات لازم بهره مند شوید و در واقع شخص پرستار کودک است که با شما هماهنگ خواهد شد؛ بنابراین از مزایای بسیار مهم این انتخاب، قابلیت برنامه ریزی دقیق تر نسبت به مهد کودک ها است و به هر شکلی که لازم باشد پرستار می تواند با برنامه ی روزانه ی شما خود را تطبیق دهد و در زمان های مقرر در منزل شما حضور یابد.
  • یک پرستار کودک حرفه ای به مهارت های مختلفی مسلط است، به گونه ای که می تواند در ساعاتی که در کنار فرزندتان حضور دارد، به منظور تامین تعاملات اجتماعی و شکوفایی استعداد های وی، بازی ها، تمرین های ورزشی و آموزشی و سرگرمی هایی را در نظر بگیرد و به این ترتیب کودک بی حوصله و خسته نخواهد شد و در طول روز با چالش ها و تجربیات مختلفی رو به رو می شود، همچنین این قبیل فعالیت ها باعث می گردد که کودک شما مدت زمان کمتری را برای تماشای تلویزیون صرف نماید که این مسئله از هر لحاظ به نفع اوست.

بهترین شیوه برای انتخاب و استخدام پرستار کودک چیست؟

برای این که بتوانید از تمامی مزایای این خدمات در منزل خودتان و در کوتاه ترین زمان ممکن بهره مند شوید و همچنین شخصی قابل اعتماد و مسئولیت پذیر را به عنوان پرستار انتخاب نمایید، پیشنهاد می کنیم که با مرکز پرستاری شهرآرا کرج که ارائه دهنده ی خدمات نگهداری و مراقبت از کودک در منزل می باشد، تماس بگیرید. تمامی کسانی که به عنوان همکار در مجموعه ی ما فعال هستند، مراحل لازم برای گرفتن تایید از سوی کارشناسان را سپری نموده اند و شما می توانید با خیال راحت در مورد تجربه، تسلط و تعهد آنان نسبت به استخدام پرستار کودک اقدام نمایید. این روش مناسب ترین شیوه ی انتخاب آگاهانه و عاقلانه ی یک شخص برای نگهداری و مراقبت از فرزندتان خواهد بود. 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید