خدمات مراقبت و نگهداری از کودک معلول در کرج

مراقبت از برخی از کودکان به دلیل این که از شرایط جسمی، روحی و ذهنی خاصی برخوردارند، بسیار پیچیده تر و حساس تر است؛ در نتیجه مادر و پدرانی که می خواهند برای نگهداری از فرزند خود یک پرستار انتخاب کنند، بدون شک مرحله ی سختی را پیش روی خود دارند؛ از این لحاظ که باید شخصی را بر گزینند که دارای تجربه، حوصله و متانت کافی برای سپری نمودن وقت و مراقبت از کودک دلبندشان باشد. برخی از بچه ها دارای معلولیت هایی هستند و باید برای نگهداری از آن ها از پرستار کودک معلول کمک گرفت. چنین شخصی بدون شک تجربه ی پرستاری از بچه هایی با شرایط خاص را داشته است و به خوبی می داند که چگونه باید با آن ها رفتار نماید. بعضی از والدین فکر می کنند که اگر برای مراقبت و نگهداری از کودک معلول خود یک پرستار استخدام نمایند، در وظیفه ی پدری و مادری خود کوتاهی کرده اند و اغلب دچار عذاب وجدان می شوند و یا می گویند چه کسی می تواند با فرزندمان مثل جگر گوشه ی خودش رفتار کند؟ آن ها نگران آسیب روحی به فرزندشان هستند و اینکه فرد انتخاب شده گزینه ی مناسبی نباشد و از لحاظ روحی و عاطفی پیوندی با کودک بر قرار نکند. در پاسخ به نگرانی این دسته از والدین ارجمند باید بگوییم که اگر شما کودک معلول خودتان را از معاشرت بیشتر، مراقبت تخصصی تر و رسیدگی حرفه ای محروم نمایید، بیشترین آسیب را به او می زنید.

پرستار کودک معلول باید از چه مهارت هایی برخوردار باشد؟

بدیهی است که نگهداری و مراقبت از کودک معلول سخت تر و پیچیده تر از نگهداری سایر کودکان است و به همین دلیل نیرو، تجربه و مهارت کافی می طلبد. در برخی موارد این فرایند چنان وقت گیر و سخت است که والدین او نیز نمی توانند آن طور که باید از عهده ی وظایف بر بیایند. این پروسه شامل اموزش بیشتر، توجه بیشتر و مواظبت بیشتر است و همانطور که گفتیم بهترین گزینه این است که والدین از یک پرستار کودک معلول کمک بگیرند. چنین شخصی می تواند توجه ی کافی به نحوه ی تغذیه، دارو درمانی، تفریح، فعالیت های اموزشی و سرگرمی و ساعات خواب و بیداری فرد داشته باشد. البته با توجه به اینکه معلولیت وی به چه صورت است و چه محدودیت هایی را برایش ایجاد کرده، نوع نگهداری و مراقبت متفاوت می باشد. این مسئله بیانگر نکته ی مهمی است که برای انتخاب و گزینش پرستار کودک معلول ضروری است که این شخص تجربه مواظبت از کودکی با شرایط مشابه با فرزند شما را داشته باشد؛ زیرا همانطور که گفتیم معلولیت دارای انواع مختلف و هر یک از نیاز ها و ملاحظات متفاوتی بهره مند می باشند.

خدمات مراقبت و نگهداری از کودک معلول در کرج

مهم ترین وظایف پرستار در خصوص نحوه ی تغذیه کودک معلول چیست؟

رعایت برنامه ی غذایی متناسب با نیاز های جسمی کودکان معلول :

تغذیه ی صحیح فرزند شما از جمله حساس ترین و مهم ترین وظیفه های شخص پرستار به شمار می رود. بچه هایی که به نوعی دارای معلولیت هستند، اغلب بنا بر نوع مشکلاتی که دارند لازم است که از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند و معمولا رعایت کردن این برنامه برای والدین آسان نیست؛ چرا که بسیاری از غذا ها و خوراکی ها می توانند با برنامه ی دارویی فرزندشان تداخل داشته باشد و یا عادات رایج در غذا خوردن که در برنامه ی غذایی ایرانی های مرسوم و رایج است، مانع از رسیدگی کامل به کودک معلول شود، اما وقتی که یک پرستار به تغذیه ی صحیح فرزندتان توجه دارد، به صورت کاملا متمرکز می تواند آن چه را که مورد نیاز اوست، فراهم نماید.

آموزش نحوه ی صحیح غذا خوردن :

همانطور که گفتیم با توجه به شرایط جسمی شخص معلول، باید برای وی برنامه ی غذایی و دارویی در نظر گرفته شود. اجرا نمودن این برنامه ها آسان نیست؛ زیرا برخی از کودکان وضعیتی دارند که بسیار متفاوت از سایرین است و شخص پرستار باید با جدیت و تلاش شیوه های صحیحی را به وی بیاموزد تا بتواند برخی از کارهای روزمره ی خویش را به راحتی انجام دهد؛ برای مثال بسیار مشاهده شده که یک کودک به دلیلی مشکلات جسمی و انحرافات موجود و محدودیت در حرکت و یا ناتوانی در یادگیری اختلالات مشهودی در خصوص بلع، جویدن غذا، مکیدن و رفتار های مرتبط با غذا خوردن و آشامیدن داشته باشد؛ در این صورت وظیفه ی پرستار کودک معلول این است که در نهایت صبوری و آرامش بار ها و بار ها روش های مناسب را به وی آموزش دهد تا زمانی که فرد نحوه ی صحیح آن رفتار خاص را آموخته و بتواند آن را بی نقص انجام دهد.

موسسه خدمات پرستاری شهرآرا کرج به عنوان یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز ارائه دهنده ی خدمات مراقبت و نگهداری از کودک معلول در منزل در کرج تاکید می نماید که با کمک یک پرستار حرفه ای، با تجربه و صبور می توانید تا حد زیادی مهارت های فرزند خود را توسعه دهید و در ساعاتی که در خانه حضور ندارید و یا هر زمانی که به تنهایی از عهده ی شرایط دشوار بر نمی آیید، از همدلی و همراهی و دلسوزی این شخص بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی بهره مندی از خدمات ما، استخدام پرستار کودک معلول در کرج و اطلاع از تعرفه ها، با شماره های درج شده در این سایت تماس حاصل نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید