سلامت کودک

یکی از برگترین مسئله در هر کودکی سلامتی جسمانی و شادابی کودک است.چون کودکان در مرحله رشد سریع هستند و نیازها ی تغذیه شان از اهمیت خاصی برخوردار است.کوتاهی کردن و نادیده گرفتن سلامت کودک می تواند تا آخر عمر گریبان گیر بوده و هرگز درمان نگردد.

باید در مسئله تغذیه کودک این نکته را به خاطر داشت که کودکان در یادگیری سریع هستند وعدم تغذیه مناسب می توان باعث اختلال در یادگیری و قدرت حافظه کودک گردد و همچنین آثار مخربی در رشد کودک به همراه داشته باشد.

و از آنجایی که کودکان قشر فعال جامعه را در آینده تشکیل می دهد بی توجهی به تغذیه یا سو تغذیه در آنها می تواند منجر به خسارت در بخش اقتصادی یک جامعه گردد.با توجه با جایگاه خاص کودکان در اینده لازم است که به تغذیه انان توجه کافی کرد.

سلامت کودک

مهم ترین فاکتورهای که با سلامت کودکان رابطه مستقیم دارد عبارتند از:

1-وضعیت فیزیکی و ظاهری

2-جنب وجوش و شادابی

3-مقاومت بدن در برابر بیماریها

رشد جسمانی کودک اگر از حد استاندارد تعیین شده پایین باشد باید فکری اساسی کرد که در چنین مواقعی تغذیه اثر مستقیم این عامل است.باید خاطر نشان کرد برخلاف تصوری که در بین اکثریت افراد جامعه رواج پیدا کرده است این است که مسئله رشد قد موضوعی کاملا ژنتیکی میباشد .که مسئله را با تغذیه و ورزش مناسب می توان بهبود بخشید. از ویتامینهایی که به رشد قد می توان اشاره کرد ویتامین A و ویتامین D روی ،فسفر است. باید توجه داشت که در سبد روزانه غذایی تمام ویتامین ها و پروتئین ها گنجانده شود.

مواد پروتئینی که دو منبع حیوانی و گیاهی دارد . مواد پروتئینی حیوانی می توان به انواع گوشت قرمز مانند گوشت گوساله، گوسفند اشاره کرد.و همچنین گوشت سفید مانند گوشت مرغ و ماهی اشاره کرد. منابع پروتئینی گیاهی مانند انواع حبوبات ،غلات که از نظر اسیدهای آمینه کامل نیستند.

در آخر شما عزیزان جهت نگهداری از کودک در کرج و تهران می توانید با دفتر خدمات پرستاری در کرج شهرآرا ارائه دهنده خدمات اعزام پرستار کودک در کرج تماس حاصل فرمایید.ارائه خدمات به شما همشهریان گرامی افتخار ماست...

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید