درخواست پرستار جهت نگهداری از سالمند بیمار

سالمندان از جمله مهم ترین و دوست داشتنی ترین افراد در اطراف ما هستند که معمولا به علت کهولت سن و دارا بودن ضعف های جسمانی و گاها روحی، آسیب پذیر تر از اقشار دیگر و نیازمند کمک و مراقبت بیشتری می باشند. با توجه به تغییراتی که در زندگی های امروزی به وجود امده و مشغله های فراوانی را برای افراد ایجاد کرده است، معمولا فرزندان از وقت و مهارت کافی برای رسیدگی به این امور برخوردار نیستند و در صورتی که مادر، پدر و سالمند حاضر در منزل ان ها بیمار هم باشد، کار بسیار سخت تر می شود. نکته ی جالب این جاست که هر زمان نیازی پدید می اید، به سرعت روشی برای رفع آن نیاز نیز فراهم می گردد و به جهت نگهداری از سالمند بیمار نیز شما می توانید از افرادی که به عنوان پرستار در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید. سوال بسیاری از افراد این است که چگونه می توان به یک شخص غریبه اطمینان کرد و مسئولیت مراقبت از عزیز خود را به وی سپرد؟ آیا او از صلاحیت ها، شایستگی ها، حوصله ی کافی، اخلاق خوب، مهارت های لازم برای نگهداری سالمند برخوردار است؟

دفتر خدمات پرستاری شهرآرا در پاسخ به این سوال  به شما اطمینان می دهد که اگر برای گزینش یک پرستار خوب از ما مشورت و راهنمایی بخواهید، از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. ما با داشتن تجربه های کافی و فعالیت چندین ساله در زمینه ی نگهداری و مراقبت از سالمندان و کودکان به خوبی توانسته ایم که مجموعه ای از بهترین ها را برای همکاری و مشارکت در این امر گزینش کنیم. تمامی افرادی که تحت عنوان پرستار جهت نگهداری از سالمند بیمار با ما همکاری می کنند، آزمون های متفاوت و دوره های آموزشی پیشرفته ای را با موفقیت پشت سر گذاشته اند تا در نهایت توانسته اند در این سمت، همکار موسسه ی ما باشند.

درخواست پرستار جهت نگهداری از سالمند بیمار

ویژگی های خدمات نگهداری از سالمند بیمار

این خدمات به صورت کامل و یا برای موارد جزیی در دسترس شما قرار خواهند گرفت و مهم ترین نکته این است که برای بهره مندی از این سرویس، مدت خاصی معین می گردد. شما متقاضیان ارجمند می توانید به صورت ساعتی، شبانه روزی و دائمی از خدمات لازم برخوردار شوید. پرستار انتخابی شما در منزل یا در هر مکانی که سالمند بیمار حضور دارد، مراقبت های درمانی خود را آغاز خواهد نمود و نیازی به انتقال شخص به مکانی دیگر نمی باشد. برخی از بیماران بنا به شرایط خود و یا اطرافیان خود نیازمند مراقبت های روزانه یا شبانه هستند و در این صورت پرستاران فعال در موسسه  ی پرستاری شهرآرا هیچ گونه محدودیت زمانی نخواهند داشت. همچنین می توانیم بنا بر صلاحدید و تقاضای شما پرستار خانم یا آقا را به منزلتان اعزام نماییم . در طول دوره ی مراقبت و نگهداری از سالمند بیمار تمامی موارد مرتبط با کنترل بیماری و کنترل های دارویی مورد توجه قرار خواهد گرفت. در زمان های مشخص دارو های لازم به شخص داده می شود و همچنین در صورت نیاز به پیروی از یک رژیم غذایی ، این مورد نیز در برنامه ی غذایی روزانه ی شخص بیمار لحاظ خواهد شد. برخی از بیماران نیازمند نوع پیچیده تری از مراقبت هستند، برای مثال کسانی که به واسطه ی مشکلات جسمی شدید کنترل ادرار یا مدفوع خود را از دست داده اند و یا قادر به تحرک نیستند، در این خصوص نیز موسسه ی ما پرستارانی را به شما پیشنهاد خواهد کرد که تجربه ی نگهداری از یک بیمار با چنین ویژگی هایی را داشته باشند و بدانند که برای رفع نیاز های روزمره ی وی چه اقوامی باید انجام دهند. کلیه ی امور مرتبط با استحمام فرد سالمند و همچنین نظافت محل زندگی آن ها نیز توسط شخص پرستار انجام خواهد شد.

در بسیاری از موارد به علت این که پرستار زمان زیادی را با شخص بیمار می گذاراند، پیوند عاطفی بین آن دو برقرار می شود و این امر موجب می شود تا یک پرستار ماهر و با تجربه به این فکر باشد که نیاز شخص به تفریح یا سرگرمی را نیز برطرف سازد. در این زمان و در طول دوره ی نگهداری و مراقبت از سالمند بیمار به منظور داشتن یک برنامه ی خوب برای اوقات فراغت، کارهایی که مورد پسند و علاقه ی سالمند است در اولویت قرار می گیرند برای مثال؛ کتاب خواندن، تماشای تلویزیون،رصحبت کردن از خاطرات گذشته و ...... و در صورتی که خانواده ی وی مخالفتی نداشته باشند و همچنین خود فرد قادر به حرکت و تغیییر مکان باشد، هر از گاهی برنامه های تفریحی و گردشگری در بیرون از منزل نیز برای این عزیزان در نظر گرفته خواهد شد.

فواید استفاده از خدمات نگهداری از سالمند بیمار چیست؟

بدون شک بهره مند شدن از خدمات با کیفیت و قابل اطمینان، از میزان نگرانی اطرافیان فرد سالمند بیمار تا حد قابل توجهی کم خواهد کرد و آن ها نیز می توانند بدون داشتن درصد زیادی از استرس، به زندگی شخصی و روزمره ی خود بپردازند، ضمن اینکه می دانند به خوبی و در نهایت دلسوزی از پدر یا مادر آن ها نگهداری و مراقبت خواهد شد. آسایش و رضایت شخص سالمند از کیفیت خدمات مراقبتی مهم ترین اولویت موسسه ی ماست که در نهایت به رضایت اطرافیان وی نیز می انجامد. چه چیزی بهتر از این که یک فرد دوران پیری خود را هر چند به همراه نقاهت و بیماری باشد، اما به نحوی دلپذیر تر و آسوده تر سپری نماید و ضمن اینکه می تواند به صورت روزانه به کارهای شخصی خود بپردازد، مزاحمتی نیز برای دیگران نداشته باشد؛ البته که در فرهنگ ما ایرانیان پدر و مادر و سالمندان از اهمیت و احترام زیادی برخوردار هستند و فرزندان کمک کردن و حفظ احترام و آرامش آنان را وظیفه ی خود می دانند اما حقیقتا نگهداری و مراقبت از سالمند بیمار سخت است و کمک تخصصی می طلبد. شما با استفاده از خدمات نگهداری از سالمند بیمار که موسسه ی شهرآرا ارائه می دهد می توانید از والدین ارجمند خود در محیط منزل نگهداری کنید و بدونن اینکه مجبور باشید آن ها را به خانه ی سالمندان بسپارید، در کنارشان زندگی کنید و از گرمای وجودشان بهره مند شوید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید